Bilgi Paketi / Ders Kataloğu
Akademik Bilgiler
Eğitim - Öğretim Türü
Spor Yöneticiliği - Normal Öğretim
Spor Yöneticiliği (İÖ) - İkinci Öğretim
Eğitim Öğretim Sistemi
Spor Yöneticiliği bölümü Programında yer alan derslerin % 85’i Teorik % 15 uygulamalı dersleri içermektedir. Derslerin dağılımında ise % 10 seçmeli dersler yer almaktadır.
Programlar Arası Değişim ve Geçiş Koşulları
Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar ALES sınavından geçerli not aldıklarını ve yeterli düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olduklarını gösteren belgeler ile Sağlık ve Sosyal Bilimleri Enstitülerine bağlı yüksek lisans programlarına başvurabilirler.
Kazanılan Derece
Öğrencilerimiz dört yıllık eğitim sonunda lisans diploması almaya hak kazanırlar.
Kayıt ve Kabul Koşulları
Adayların lise ve dengi okullardan mezun olması, üniversite öğrenci seçme sınavından yeterli puan alması ve yetenek sınavında başarılı olması gerekmektedir.
Önceki Öğrenmenin Tanınması
Adnan Menderes Üniversitesi programlarının eğitim planlarında yer alan bilgisayar ve ingilizce gibi dersler için her akademik dönem başında muafiyet sınavı düzenlenmektedir.
Yeterlilik Koşul ve Kuralları
Programda mevcut olan toplam 240 AKTS karşılığı derslerin tümünü başarıyla tamamlamak için 100 üzerinden en az 60 ağırlıklı not ortalaması elde etmek.
Program Profili
4 yıllık eğitim süreci sonunda öğrenciler yönetim ve sporla ilgili gerekli donanıma sahip olmaktadır. Ayrıca seçmeli ve zorunlu ders olarak bireysel ve takım sporlarından değişik branşları ders olarak görebilmektedirler. Öğrencilerin, spor endüstrisi içerisinde yer alan her türlü organizasyonda etkin bir rol oynamalarına imkan sağlayacak bir eğitim programı yürütülmektedir.
Mezunların İstihdam Profilleri
Bu bölümden mezun olan öğrenciler Gençlik ve Spor Bakanlığının değişik birimlerinde, Spor Genel Müdürlüğünde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinde, kulüplerde, özel spor kuruluşlarında iş bulabilmektedirler.
Üst Derece Programlara Geçis
Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar ALES sınavından geçerli not aldıklarını ve yeterli düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olduklarını gösteren belgeler ile Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı yüksek lisans programlarına başvurabilirler.
Sınavlar, Ölçe ve Değerlendirme
Her ders için uygulanan ölçme ve değerlendirme şekli ders öğretim planında her ders için ayrıntılı bir şekilde tanımlanmıştır
Mezuniyet Koşulları
Yeterlilik koşulları ve kurallar bölümündeki koşullar geçerlidir
Staj Durumu
Yok
Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi Paketi / Ders Kataloğu