Bilgi Paketi / Ders Kataloğu
Genel Bilgiler
Birim Yöneticileri
Doç. Dr. Hatice Hale BOZKURT
Bölüm Başkanı
Birim Koordinatörleri
Doç. Dr. Mustafa Özgür SEÇİM
Erasmus Değişim Koordinatörü
Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde bulunan Halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü, kuruluş aşamasında olan bir bölüm olarak, 1 doçent, 4 yardımcı doçent kadrosu ile yoluna devam etmektedir. Günümüz halkla ilişkiler ve reklamcılık çalışmalarının temelini, kurumlar ile hedef kitleleri arasında doğru diyalog oluşturmak yatmaktadır. Halkla ilişkiler alanında öğrencilerimiz, kurumsal iletişim, medya ilişkileri, pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler metinlerinin yazımı, iç iletişim, dijital iletişim, sosyal sorumluluk, sponsorluk yönetimi, kriz yönetimi gibi güncel çalışma ve uygulamalarla sağlam bir donanıma sahip olurken, reklam alanında ise teorik ve uygulamalı dersler sayesinde, ayrıca sahip olduğumuz uygulama birimleri ile sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilen, yarışmalarda adını duyurabilen iletişimciler olarak yetişmektedir.
Tarihçesi
Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde bulunan 4 bölümden birisi olan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında ilk lisans öğrencilerini almıştır.
Misyon
Bölümümüzün temel amacı, meslek kurallarına ve etik değerlere bağlı, sorgulayan, katılımcı, demokratik iletişim profesyonelleri yetiştirmektir.
Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi Paketi / Ders Kataloğu