Bilgi Paketi / Ders Kataloğu
Sağlık Kuruluşlarında Alan Çalışması
Ders Kodu: CGB407
Ders Türü: Zorunlu
Ders Grubu: Lisans
Eğitim Dili: Türkçe
Staj Durumu: Yok
Teori: 0
Uyg.: 6
Kredi: 2
Laboratuvar: 0
AKTS: 6
Amaç

Hastanede yatan çocukların gelişim özelliklerini, ruhsal durumlarını, çocuk, aile, personel etkileşimini, hastanede oyun ve oyun odalarını, hastane okullarını gözlemleme ve alana ilişkin uygulama yapma, çocuk ve aileleri hastaneye hazırlayıcı eğitim programı hazırlama, becerilerinin kazanımı amaçlanmaktadır. Ayrıca sağlık kuruluşlarından hizmet alacak çocuğun ailesine danışmanlık yapmak, I. ve II. Basamak sağlık kuruluşlarında çocukların gelişimlerine yönelik yapılabilecek çalışmalar ve sağlık problemi olan çocukların gelişimi ile ilgili yeterlilikler kazandırmak.

Özet İçerik

Teorik derslerde alınan bilgileri sahada uygulama. Gözlem yapma. Gelişimsel değerlendirme yapma. Hastanede yatan çocuklara yönelik hastaneye hazırlayıcı eğitim programı hazırlama. Ameliyata girecek çocuğu ameliyaya hazırlama Gelişimsel destek programı hazırlama Gelişim destek programı uygulama. Gelişimsel destek eğitim programını değerlendirme. Sağlık kuruluşlarında çocuğun ailesine danışmanlık ve rehberlik yapma. Sağlık kuruluşunda akut ya da kronik rahatsızlığı olan çocuğun sağlık kuruluşunda kaygısını azaltıcı, gelişimini destekleyici programlar uygulama. Sağlık kuruluşunda çocuğun gelişim destek hizmetinin çocuk yararına olabilmesi için ortamı düzenleme.

Dersi Veren Öğretim Görevlisi/Görevlileri
Fatal error: Uncaught SoapFault exception: [HTTP] Failed Sending HTTP SOAP request in D:\wwwpages\bilgipaketi.adu.edu.tr\httpdocs\includes\engine.php:754 Stack trace: #0 [internal function]: SoapClient->__doRequest('__soapCall('DerseGoreDersSu...', Array) #2 D:\wwwpages\bilgipaketi.adu.edu.tr\httpdocs\includes\modules\programme-detail.php(529): DerseGoreDersSubePersonelGetir('21510') #3 D:\wwwpages\bilgipaketi.adu.edu.tr\httpdocs\index.php(226): include('D:\wwwpages\bil...') #4 {main} thrown in D:\wwwpages\bilgipaketi.adu.edu.tr\httpdocs\includes\engine.php on line 754