Bilgi Paketi / Ders Kataloğu
İngilizce Dil Becerileri I
Ders Kodu: YD103
Ders Türü: Zorunlu
Ders Grubu: Önlisans
Eğitim Dili: Türkçe
Staj Durumu: Yok
Teori: 2
Uyg.: 0
Kredi: 2
Laboratuvar: 0
AKTS: 2
Amaç

Bu bir A1 (başlangıç) seviyesi dersidir. Bu dersin temel amacı; öğrencilerin A1 seviyesindeki dilbilgisi konularını ve kelimelerini öğrenmelerini ve edinmelerini, aynı zamanda bunları gerçek hayat şartlarına uygun birleştirilmiş becerileri kullanarak etkili bir biçimde kullanabilmelerini sağlamaktır. İletişimsel yaklaşıma önem verilmektedir.

Özet İçerik

Bu ders öğrencilerin, kendini tanıtma, selamlaşma, yaşadıkları yerlerden bahsetme, sayılar, renkler, aileleri ile ilgili konuşma, aktiviteler ve hobilerden bahsetme, gün, hafta, ay gibi zamana dair konulardan bahsetme gibi İngilizcenin temel konularını çalışmalarını sağlamaktadır. Ders boyunca öğrenciler have got, to be, iyelik sıfatları, there is/are, emir cümleleri, kip fiil (can), nicelik bildiren sıfatlar (some, any), zıtlık bağlacı (but) ve geniş zaman gibi temel dilbilgisi konularıyla tanışmaktalar.

Dersi Veren Öğretim Görevlisi/Görevlileri
Öğr. Gör. Ali Cemal AĞ
Öğr. Gör. Barış ÇAVUŞ
Öğr. Gör. Beyhan SEZER
Öğr. Gör. Cansın ÇALIŞKAN
Öğr. Gör. Ercan YILMAZ
Öğr. Gör. Esma ACUN
Öğr. Gör. Fethiye EFENDİ KIR
Öğr. Gör. Göksel TURAN
Öğr. Gör. Gülsün POYRAZ SOFRACI
Öğr. Gör. Hasan Ulvi EVREN
Öğr. Gör. Hatice KURT
Öğr. Gör. Hayri ARGUNAT
Öğr. Gör. Lütfi SARAÇ
Öğr. Gör. Mehmet Burak OKŞAR
Öğr. Gör. Mehmet KOLTAŞ
Öğr. Gör. Mehmet Niyazi YAĞMUR
Öğr. Gör. Mine GERGÜN
Öğr. Gör. Murat MADAK
Öğr. Gör. Nilüfer KARADAVUT
Öğr. Gör. Nursel ÖZEN
Öğr. Gör. Özlem DİLAVER
Öğr. Gör. Özlem MADAK
Öğr. Gör. Pınar UĞUR
Öğr. Gör. Rıdvan KORKUT
Öğr. Gör. Saim ÖZKAN
Öğr. Gör. Sevim EVREN
Öğr. Gör. Sibel KARASULU
Öğr. Gör. Soner SOFRACI
Öğr. Gör. Yasir YAREN
Öğr. Gör. Yıldız BAL
Öğrenme Çıktıları
Fatal error: Uncaught SoapFault exception: [WSDL] SOAP-ERROR: Parsing WSDL: Couldn't load from 'https://ws2.adu.edu.tr/LDAP/Bilgipaketi.asmx?WSDL' : failed to load external entity "https://ws2.adu.edu.tr/LDAP/Bilgipaketi.asmx?WSDL" in D:\wwwpages\bilgipaketi.adu.edu.tr\httpdocs\includes\engine.php:586 Stack trace: #0 D:\wwwpages\bilgipaketi.adu.edu.tr\httpdocs\includes\engine.php(586): SoapClient->SoapClient('https://ws2.adu...') #1 D:\wwwpages\bilgipaketi.adu.edu.tr\httpdocs\includes\modules\programme-detail.php(546): DerseGoreDersCiktiGetir('24928') #2 D:\wwwpages\bilgipaketi.adu.edu.tr\httpdocs\index.php(226): include('D:\wwwpages\bil...') #3 {main} thrown in D:\wwwpages\bilgipaketi.adu.edu.tr\httpdocs\includes\engine.php on line 586