Bilgi Paketi / Ders Kataloğu
Akademik Bilgiler
Eğitim - Öğretim Türü
Yönetim Bilişim Sistemleri - Normal Öğretim
Yönetim Bilişim Sistemleri (İÖ) - İkinci Öğretim
Eğitim Öğretim Sistemi
Örgün Öğretim
Kazanılan Derece
Bölümün tüm gereksinimlerini yerine getirerek başarı ile tamamlayan öğrenciler " Yönetim Bilişim Sistemleri alanında Lisans Diploması" derecesi alır.
Kayıt ve Kabul Koşulları
Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından belirlenen yönetmelikler çerçevesinde, bu programa öğrenci kabulü ÖSYS olarak adlandırılan merkezi sınav sistemi ile yapılmaktadır. Öğrenciler, öğren görmek istedikleri program tercihlerini bildirdikten sonra bu sınavdan aldıkları puana göre Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ilgili programlara yerleştirilmektedir.
Önceki Öğrenmenin Tanınması
Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesinde öğrenim gören öğrenciler, bazı derslerden belirli yönetmelikler çerçevesinde muaf olabilirler. Başka bir kurumda alınan dersin içeriğinin Söke İşletme Fakültesinde verilen dersin içeriğine uygun olması ve İşletme Fakültesi dekanlığı tarafından onaylanması durumunda, öğrenci bu dersten muaf tutulabilir.
Yeterlilik Koşul ve Kuralları
Dersler dönemlik olarak verilmekte olup, verilen eğitim ara sınav, yarıyıl sonu ve bütünleme sınavları ile değerlendirilmektedir. Öğrencinin programdan mezun olması için programdaki tüm derslerini başarmış olması, asgari 240 AKTS kredisini sağlaması gerekmektedir.
Program Profili
Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne: önce Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) tarafından Ortaöğretim Başarı Puanı`na(OÖP) eklenerek TM-1 puan türü sonuçlarına göre ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile öğrenci alınmaktadır.
Mezunların İstihdam Profilleri
Mezunlar, kamu ve özel kurumlarda, " Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı" unvanı ile çalışırlar.
Üst Derece Programlara Geçis
Bu bölümden başarı ile mezun olan öğrenciler, yüksek lisans için gerekli koşulları yerine getirerek lisansüstü programlarda öğrenim görebilir.
Sınavlar, Ölçe ve Değerlendirme
Dersler dönemlik olarak verilmekte olup, verilen eğitim ara sınav ve yarıyıl sonu sınavları ile değerlendirilmektedir. Ölçme ve değerlendirme Adnan Menderes Üniversitesi Lisans eğitim-öğretim ve sınav yönetmeliğine göre yapılmaktadır.
Mezuniyet Koşulları
Öğrencinin programdan mezun olması için programdaki tüm derslerini başarmış olması, asgari 240 AKTS kredisini sağlaması gerekmektedir.
Staj Durumu
Yok
Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi Paketi / Ders Kataloğu