Bilgi Paketi / Ders Kataloğu
Akademik Bilgiler
Eğitim - Öğretim Türü
Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları (Veteriner) Doktora - Normal Öğretim
Eğitim Öğretim Sistemi
Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı, alanında uzman bireyler ve bilim insanları yetiştirmek amacıyla bir eğitim planı yürütmektedir. Program Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları alanı ile ilgili zorunlu ve seçmeli dersleri içermektedir.
Programlar Arası Değişim ve Geçiş Koşulları
Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yönetmeliği’ne göre yapılmaktadır.
Kazanılan Derece
Programı başarı ile tamamlayanlara doktora derecesi verilmektedir.
Kayıt ve Kabul Koşulları
Veteriner Fakültesi veya Ziraat Fakültesi Hayvan Yetiştiriciliği bölümü mezunu olmak, Akademik Personel ve Lisansüstü Giriş sınavından (ALES) (sayısal-eşit ağırlıklı alandan) ve geçerli bir yabancı dil sınavından taban puanı alarak, bilimsel değerlendirme ve mülakatta başarılı olmak.
Önceki Öğrenmenin Tanınması
Yüksek Lisans ve Doktora programı için Adnan Menderes Üniversitesi Lisansüstü eğitim-öğretim ve sınav yönetmeliğinde belirtilen şartları sağlamak.
Yeterlilik Koşul ve Kuralları
Doktora programı için Adnan Menderes Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde doktora programına kabul için belirtilen şartları sağlamak.
Program Profili
Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Doktora Programı ile öğrencilerin ilgili alanlarda uzmanlaşmaları ve bu disiplindeki becerilerini geliştirebilmeleri sağlanmaktadır.
Mezunların İstihdam Profilleri
Mezunlar üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışabilirler, yem-yem katkı maddeleri sektöründe ve entansif yetiştiricilik yapılan hayvancılık işletmelerinde çeşitli görevlerde görev yapabilirler.
Üst Derece Programlara Geçis
-
Sınavlar, Ölçe ve Değerlendirme
Öğrenci aldığı derslerden yapılan arasınav ve yarıyıl sonu sınavından aldığı notlar, seminer, yeterlik ve tezi ile değerlendirilir.
Mezuniyet Koşulları
Programda belirtilen zorunlu ve seçmeli derslerden en az 42 krediyi, doktora seminerlerini, yeterlik sınavımı ve bitirme tezini başarıyla tamamlamak gerekmektedir.
Staj Durumu
Yok
Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi Paketi / Ders Kataloğu