Bilgi Paketi / Ders Kataloğu

Adnan Menderes Üniversitesinde; her eğitim-öğretim yılı Üniversite Senatosunun belirleyeceği tarihte başlar. Bir eğitim-öğretim yılı, güz ve bahar yarıyılı olmak üzere iki yarıyıldan oluşur. Adnan Menderes Üniversitesinde eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler, kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak her yıl ilan edilen tarihler arasında kayıtlarını yaptırmaktadırlar. Giriş ve kayıtlarla ilgili her türlü işlem, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılır. Adnan Menderes Üniversitesinde eğitim görmeye hak kazanan adaylar, Kayıt İçin Gerekli Belgeleri hazırlayarak eylül ayında ilan edilen kayıt tarihlerinde, öğrenim katkı bedelini ilgili banka hesabına yatırdıktan sonra, Adnan Menderes Üniversitesinin ilgili birimlerin kayıt bürosuna bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir.

Ara ve son sınıflarda eğitim gören öğrenciler, her dönem başında akademik takvimde belirlenen tarihler arasında Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim-Öğretim Yönetmeliğine göre ders seçimlerini yaparak kayıtlarını yenilemek zorundadırlar.

Öğrenci Bilgi Sistemine (http://obisnet.adu.edu.tr/obisnet/) kendi şifreleri ile giriş yaparak ders seçme ve kayıt yenileme işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

OBİS: (Öğrenci Bilgi Sistemi) Öğrenci işlerinin elektronik ortamda yürütülmesini sağlayan OBİS, Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, fakülteler, yüksekokullar, konservatuar ve meslek yüksekokullarında kullanılmaktadır. OBİS ilgili personel ve danışmanlar için intranet tabanlı, öğrenciler için internet tabanlı uygulamadan oluşmaktadır. Öğrenciler çevrimiçi kayıttan itibaren tüm işlemlerini bu program aracılığıyla yapabilmektedirler.

ENSBİS: (Enstitü Bilgi Sistemi) Yüksek lisans ve doktora öğrenci işlerinin elektronik ortamda tutulması ve yürütülmesini sağlayan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Enstitüler tarafından kullanılmaktadır.

Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi Paketi / Ders Kataloğu