Bilgi Paketi / Ders Kataloğu
Genel Bilgiler
Birim Yöneticileri
Prof. Dr. Fatma Neval GENÇ
Anabilim Dalı Başkanı
Arş. Gör. Murat YILMAZ
Anabilim Dalı Koordinatörü
Dr. Öğr. Üyesi Ali CENGİZ
Anabilim Dalı Koordinatörü
Birim Koordinatörleri
Prof. Dr. Fatma Neval GENÇ
Bologna (AKTS/DE) Koordinatörü
Prof. Dr. Fatma Neval GENÇ
Erasmus Değişim Koordinatörü
Prof. Dr. Fatma Neval GENÇ
Farabi Değişim Koordinatörü
Prof. Dr. Fatma Neval GENÇ
Mevlana Koordinatörü
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisans eğitim 2 yıldır. Eğitim öğretim dili Türkçedir. Anabilim Dalımız akademik kadrosunda 5 öğretim üyesi yer almaktadır.
Tarihçesi
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisans programı 2007 yılından beri eğitim öğretime devam etmektedir.
Misyon
Eğitim-öğretim misyonumuz, sistematik ve eleştirel düşünme yeteneği ve alanındaki bilgisiyle, toplumsal yaşama katkı sunabilecek, etik değerlere saygılı öğrenciler yetiştirmektir.
Vizyon
Vizyonumuz, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisansüstü eğitiminde, Türkiye’de örnek teşkil edecek bir konuma gelmektir.
Fiziki Altyapı
Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Nazilli'ye 20 dakika mesafeli İsabeyli'deki, üç bloklu 26 bin metre kare kapalı alanı bulunan ana binasında, 15 adet amfiye, 8 sınıfa, internete sürekli bağlı 2 bilgisayar laboratuvarına, 1 kütüphaneye, 1 kantine, 1'er adet öğrenci ve personel yemekhanesine ve 64 adedi akademik personele tahsisli toplam 80 çalışma odasına sahiptir. Ayrıca ana binanın hemen yanındaki 500'er öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtları, Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı olarak hizmet vermektedir. Fakültedeki bilgisayar ve internet altyapısı, her çalışma odasında var olan masaüstü ve diz üstü bilgisayarlar aracılığıyla, akademik ve idari personele 24 saat hizmet verebilecek şekilde dizayn edilmiş; akademik bilimsel yayınlara kesintisiz erişim sağlanmıştır. Öğrenciler aynı imkana, öğretimin devam ettiği süreler içinde açık olan bilgisayar laburatuvarları yardımıyla kavuşturulmuştur. Fakülte çevresinde bulunan özel kafe ve işletmelerdeki kablosuz internet erişimi, öğrenciler tarafından çok yoğun olarak kullanılmaktadır.
Teknik Altyapı
Fakültedeki bilgisayar ve internet altyapısı, her çalışma odasında var olan masaüstü ve diz üstü bilgisayarlar aracılığıyla, akademik ve idari personele 24 saat hizmet verebilecek şekilde dizayn edilmiş; akademik bilimsel yayınlara kesintisiz erişim sağlanmıştır. Öğrenciler aynı imkana, öğretimin devam ettiği süreler içinde açık olan bilgisayar laburatuvarları yardımıyla kavuşturulmuştur. Fakülte çevresinde bulunan özel kafe ve işletmelerdeki kablosuz internet erişimi, öğrenciler tarafından çok yoğun olarak kullanılmaktadır.
Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi Paketi / Ders Kataloğu