Bilgi Paketi / Ders Kataloğu

Üniversitemiz geride bıraktığı yıllarda gerçekleştirdiği sayısız bilimsel, kültürel ve sosyal etkinlikle kentimizin sosyal yapısına önemli katkılar sağlamıştır. Öğrencilerimizin bireysel gelişimlerinde akademik çalışmalar yanında, sosyal aktivitelerin de önemli rol oynadığı gerçeğinden hareketle, bu tür faaliyetlere ağırlık verilmekte özellikle Ege Bölgesi’ndeki en donanımlı ve gelişmiş komplekslerden biri sayılan Atatürk Kongre Merkezi’nde sayısız etkinlik gerçekleşmektedir. Her yıl düzenli olarak organize edilen Kültür ve Sanat Şenlikleri de bu etkinlikler arasında yer almakta ve öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi görmektedir.

Merkez Yerleşkemizde 2000 seyirci kapasiteli Kapalı Spor Salonu, kent merkezinde bulunan çok amaçlı Spor ve Kültür Salonu’nun yanı sıra diğer yerleşke ve birimlerimizde de açık spor tesisleri bulunmaktadır. Yarı olimpik yüzme havuzumuz da bu yıl itibariyle hizmete açılmıştır.

Üniversite spor takımlarımız, bölgesel, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmakta ve her yıl başarılı sonuçlar elde etmektedir.

Adnan Menderes Üniversitesi - Bilgi Paketi / Ders Kataloğu